Met trots presenteert Crossroads BFC Osvaldo Gomes als nieuwe hoofdtrainer en coach van HS1 voor het komende seizoen.
De van oorsprong Rotterdammer woont al geruime tijd in Weert en werkt in de accountancy als bedrijfsadviseur. Samen met partner Ilona, twee fanatiek handballende kinderen Kyana en Jayno en labrador Jax is hij diep geworteld in het verenigingsleven.
Van straatveldje naar topsportambitie
Osvaldo’s liefde voor handbal begon op jonge leeftijd op een stenen handbalveldje in Rotterdam. Wat begon als ‘even meetrainen’, groeide uit tot een blijvende passie voor de sport. Na jaren als speler is hij inmiddels al lange tijd actief als trainer/coach.
“De snelheid van het spel, de keuzes die je continu moet maken en het teamgevoel maken handbal voor mij de mooiste sport die er is. Handbal heeft alles: sport, verbinding en verenigingsleven.” Zaken die enorm van meerwaarde zijn in de huidige individualiseringsgolf en zelfs vereenzaming.
“Ik gedij dan ook bij echte verenigingen, waar iedereen meedoet! Een belangrijke reden waarom ik voor Crossroads BFC heb gekozen”.
Ervaring met bouwen aan prestaties
Als trainer maakte Osvaldo een leerzame reis door bij Rapiditas. Van tweede divisie naar de eredivisie was een lange rit van 7 jaar waarin hij beide kanten van de medaille heeft gezien. Die mooie en uitdagende weg, inclusief tegenslagen en de coronaperiode, hebben hem gevormd als coach en mens.
“Streef naar het denkbare, niet altijd naar het haalbare”.
Team boven alles, creativiteit binnen kaders
Osvaldo staat voor sterke teamwerking: niemand is groter dan het team. Lef en creativiteit worden aangemoedigd – binnen duidelijke afspraken. Een veilige omgeving, hard werken voor gezamenlijke doelen en respect voor elkaar staan centraal. De nieuwe trainer wil bouwen aan een fysiek sterke ploeg met duidelijke kaders, waarin spelers elkaar scherp houden op de inhoud en correct blijven in de omgang. Het eerste team heeft volgens Osvaldo een belangrijke voorbeeldrol richting jeugd, vrijwilligers en publiek. Daarnaast ziet hij spelers van HS1 als ambassadeurs van de club en het handbal in de regio.
Osvaldo kijkt er vooral naar uit om samen met Crossroads BFC het handbal in Zuid-Limburg een nieuwe impuls te geven: “Wedstrijden die ergens om gaan en een volle zaal – daar doen we het voor.”
Gericht op de lange termijn
Het eerste seizoen is voor Osvaldo geslaagd als de sportieve doelen worden behaald, er met plezier is gewerkt én er een basis ligt voor een meerjarige ontwikkeling. “Ik kom niet om een jaar op de winkel te passen; ik wil samen iets opbouwen.”
Met de aanstelling van Osvaldo Gomes kiest Crossroads BFC voor een trainer met visie, ervaring en een groot hart voor de handbalsport én het verenigingsleven.
Osvaldo, van harte welkom bij de club! Op naar een mooie en sportieve toekomst met HS1. Heel veel succes.
Foto: Rolf Hensel






