Handbalvereniging BFC

PVT-2000px-2000px_wit_PNG

Peter Verjans Toernooi

Algemene informatie

Peter Verjans Toernooi 2023

In het weekend van 2 en 3 september vond voor de 21ste keer het Peter Verjans Toernooi plaats in sportcomplex De Haamen te Beek. Vanwege de start van de landelijke competitie voor HB jeugd in datzelfde weekend – hopelijk slechts een eenmalige uitglijder van het NHV – stond er dit jaar enkel een damestoernooi op de agenda, maar dat werd wel één van de spannendste edities van de laatste jaren.

De teams van Aalsmeer, BFC, PSV (nieuwkomer op het toernooi), Quintus, SEW en V&L speelden elk 4 poulewedstrijden op zaterdag. Na deze wedstrijden maakten nog 4 teams kans op een finaleplaats, dus de wedstrijden op zondagmorgen moesten de doorslag geven. Uiteindelijk bracht het doelsaldo de beslissing: +8 voor V&L versus +6 voor SEW, waardoor V&L in de finale mocht aantreden tegen Quintus en SEW met Aalsmeer kon gaan strijden om plaats 3.

En een strijd werd het…

Nadat eerst PSV beslag had gelegd op de 5de plek door van BFC te winnen, werd de troostfinale in een zeer spannende wedstrijd beslist in het voordeel van Aalsmeer: 8-7 winst op SEW, maar hulde voor de inzet en strijdlust van beide teams.

Ook de finale werd een ware thriller met een lang gelijk opgaande strijd waarin Quintus en V&L af en toe een kleine voorsprong namen. In de laatste minuten gaf Quintus echter de genadeklap en werd V&L na een mooie wedstrijd met 16-13 verslagen.

quintus-winnaar-pvt

Fleur Smallegange van Quintus werd uitgeroepen als beste keepster van het toernooi, terwijl Jelena Ostojic van SEW met die titel aan de haal ging als beste speelster.

Fleur Smallegange van Quintus
Jelena Ostojic van SEW

Noteer alvast in uw agenda: de 22ste editie zal plaatsvinden in het weekend van 31 augustus en 1 september 2024.

Wist je dat spelers en speelsters die momenteel op topniveau handballen ook hebben deelgenomen aan het Peter Verjans Toernooi? Onder andere Luc Steins en Angela Malestein, beiden nu uitkomend voor het Nederlands team hebben in hun jeugdjaren in sporthal de Haamen met hun team deelgenomen aan het Peter Verjans Toernooi.

Edities 2024

Nieuwslijn

Peter Verjans Toernooi 2024

Ook dit jaar zal het Peter Verjans Toernooi plaatsvinden in Sporthal De Haamen in Beek.

Meer info volgt!

Eerdere edities

Helaas is deze pagina niet compleet. Weet jij ontbrekende informatie? Laat het ons weten!

Dames

2023

Eindstand

1. Quintus
2. V&L
3. Aalsmeer
4. SEW
5. PSV
6. BFC

Finale: Quintus – V&L | 16 – 13
Beste speelster: Jelena Ostojic (SEW)
Beste keepster: Fleur Smallegange (Quintus)

2022

Eindstand

1. Quintus
2. SEW
3. BFC
4. Aalsmeer
5. HUBO (be)
6. V&L

Finale: Quintus – SEW | 19 – 08
Beste speelster: Fien Swarle (Quintus)
Beste keepster: Cindy van Horssen (SEW)

2021

Eindstand

1. SEW
2. Quintus
3. V&L
4. Initia Hasselt (be)
5. BFC

Finale: SEW – Quintus | 11 – 10
Beste speelster : Gedy de Raaf (Quintus)
Beste keepster : Cindy van Horssen (SEW)

2020

Geen editie i.v.m. coronapandemie. 

2019

Eindstand

1. Quintus
2. SEW
3. VOC
4. V&L
5. VELO
6. Hellas
7. Internos
8. ZAP
9. BFC
10. Feyenoord

Finale: SEW – Quintus | Quintus won deze finale
Beste speelster: Roos Knijn (SEW)
Beste keepster: Bianca Schansema (Quintus)

2018

Eindstand

1. Quintus
2. SEW
3. Hellas
4. ZAP
5. V&L
6. BFC
7. sv Zeeburg
8. Achilles Bocholt (be)

Finale: Quintus – SEW | 25 – 18
Beste speelster : onbekend (Quintus)
Beste keepster : onbekend (SEW)

2017

Eindstand

1. Quintus
2. ZAP
3. sv Zeeburg
4. VOC
5. SEW
6. V&L
7. Hellas
8. BFC

Finale: ZAP – Quintus | 12 – 16
Beste speelster: Tess Ammerlaan (ZAP)
Beste keepster: Ilona Osofouri (sv Zeeburg)

2016

Eindstand

1. Quintus
2. VZV
3. VELO
4. VOC
5. V&L
6. BFC

Finale: Quintus – VZV | 19 – 11
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: onbekend

2015

Eindstand

1. VOC
2. VELO
3. Quintus
4. BFC
5. V&L
6. sv Zeeburg

Finale: VELO – VOC | 11 – 14
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: onbekend

2014

Eindstand

1. VELO
2. VZV
-. Bevo HC
-. V&L
5. Dongen
6. BFC

Finale: VELO – VZV | VELO won deze finale
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: onbekend

2013

Eindstand

1. VOC
2. Quintus
3. SEW
4. Dongen
5. Dongen
6. V&L
7. BFC
8. VZV

Finale: VOC – Quintus | VOC won deze finale
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: Laura Govaarts (Dongen)

2012

Eindstand

1. Quintus
2. VZV
3. BFC
4. VELO
-. Internos
-. SEW
-. V&L
-. VOC

Finale: Quintus – VZV | Quintus won deze finale
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: onbekend

2011

Eindstand

1. Quintus
2. VELO
3. BFC
4. Bevo HC
5. Internos
6. DSS
7. VOC
8. Snelwiek

Finale: Quintus – VELO | 20 – 09
Beste speelsteronbekend
Beste keepster: onbekend

2010

Eindstand

1. VOC
2. Quintus
-. BFC
-. Internos
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: Quintus – VOC | 07 – 11
Beste aanvalster : Esmme Martens (Quintus)
Beste verdedigster: Anne de Wijk (Internos)
Beste keepster : Kelly de Haan (VOC)

2009

Eindstand

1. Quintus
2. VOC
-. BFC
-. Houten
-. Nieuwegein
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: Quintus – VOC | 14 – 11
Beste aanvalster: Nena de Fiouw (Houten)
Beste verdedigster: Anne de Wijk (Internos)
Beste keepster: Willemijn Timmermans (VOC)

2008

Eindstand

1. V&L
2. Quintus
-. BFC
-. VOC
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: V&L – Quintus | 13 – 10
Beste aanvalster: onbekend
Beste verdedigster: onbekend
Beste keepster: onbekend

2007

Eindstand

1. Quintus
2. VOC
-. BFC
-. Internos
-. Houten
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: Quintus – VOC | 12 – 15
Beste aanvalster: Celine Michielsen (Internos)
Beste verdedigster: Malissa van der Linden (VOC)
Beste keepster: Lynn Jaspers (BFC) & Larissa Janssen (Houten)

2006

Eindstand

1. Quintus
2. E&O
3. V&L
4. BFC
5. Internos
6. Nieuwegein

Finale: Quintus – E&O | 19 – 04
Beste aanvalster: Sanne Berends (E&O)
Beste verdedigster: Joannie Geelen (V&L)
Beste keepster: Kirten Limbeek (Internos)

2005

Eindstand

1. Carmel Handbal Talent Centrum
2. V&L
3. Quintus
4. DHC Meeuwen (be)
5. Dongen
6. BFC

Finale: Carmel Handbal Talent Centrum – V&L | 15 – 11
Beste aanvalster: onbekend
Beste verdedigster: onbekend
Beste keepster: onbekend

2004

Eindstand

1. SEW
2. Quintus
3. V&L
4. Initia Hasselt (be)
5. BFC
6. Bayer 04 Leverkusen (de)

Finale: SEW – Quintus | 18 – 10
Beste speelster: Milou van Lier (Quintus)
Beste keepster: Jody Pakvis (Quintus)
Topscoorder: Samantha de Soet, 24x (Aalsmeer)

2003

Eindstand

1. Quintus
2. SEW
3. HB Dudelange (lux)
4. V&L
5. BFC
6. Initia Hasselt (be)

Finale: SEW – Quintus | 06 – 09
Beste speelster: Karin Wals (SEW)
Beste keepster: Esther Wit (SEW)
Topscoorder: Linda Vallen, 23x (V&L)

2002

Eindstand

1. SEW
2. Quintus
3. De Volewijckers
4. BFC
5. Tongeren (be)
6. V&L

Finale: Quintus – SEW | 07 – 22
Beste speelster: Milou van Lier (Quintus)
Beste keepster: Denise Vogel (De Volewijckers)
Topscoorder : Eva Deen, 25x (SEW)

Heren

2023

Geen editie i.v.m. vroege competitiestart.

2022

Eindstand

1. Sittardia/BFC
2. Feyenoord
3. TV Aldekerk 07 (de)
4. Nordhorn-Linger (de)
5. Bevo HC
6. Hestia Bilzen (be)

Finale: Feyenoord – Sittardia/BFC | 18 – 23
Beste speler : Finn Wetter (TV Aldekerk 07)
Beste keeper : Nick Buchmüller (TV Aldekerk 07)

2021

Eindstand

1. Initia Hasselt (be)
2. BFC
-. Aalsmeer
-. Blerick
-. Feyenoord
-. Quintus

Finale: Initia Hasselt – BFC | 17 – 08
Beste speler : Alexander Dupont (Initia Hasselt)
Beste keeper : Lumen Hofmeijer (BFC)

2020

Geen editie i.v.m. coronapandemie. 

2019

Eindstand

1. Initia Hasselt (be)
2. Aalsmeer
3. Feyenoord
4. Quintus
5. BFC
6. Hellas

Finale: Initia Hasselt – Aalsmeer | 27 – 25
Beste speler: Robbe Schiffeleers (Initia Hasselt)
Beste keeper: Lumen Hofmeijer (BFC)

2018

Eindstand

1. Initia Hasselt (be)
2. Aalsmeer
3. BFC
4. Hellas
5. Snelwiek
6. E&O
7. Quintus
8. Sint Truiden (be); teruggetrokken.

Finale: Initia Hasselt – Aalsmeer | 21 – 17
Beste speleronbekend (Initia Hasselt)
Beste keeper: Cody van As (Aalsmeer)

2017

Eindstand

1. Aalsmeer
2. Hellas
3. Leidsche Rijn
4. Volendam
5. Snelwiek
6. V&L
7. Sittardia
8. BFC

Finale: Aalsmeer – Hellas | 22 – 21 n.v.
Beste speler: Niko Blaauw (Aalsmeer)
Beste keeper: Rob Goudriaan (Hellas)

2016

Eindstand

1. Hercules
2. Hellas
3. Aalsmeer
4. Snelwiek
5. DWS
6. Sittardia
7. Leidsche Rijn
8. BFC

Finale: Hercules – Hellas | 22 – 14
Beste speler: Ziggy Eijsenring (Hercules)
Beste keeper: Jens Dijkstra (Hercules)

2015

Eindstand

1. Aalsmeer
2. Hercules
3. Jeunesse Jemeppe (be)
4. Hellas
5. Houten
6. Initia Hasselt (be)
7. Sittardia
8. BFC

Finale: Aalsmeer – Hercules | 25 – 19
Beste speler: onbekend
Beste keeper: onbekend (Aalsmeer)

2013

Eindstand

1. Snelwiek
2. Aalsmeer
3. V&L
4. Quintus
5. Internos
6. Initia Hasselt (be)
7. Bevo HC
8. BFC

Finale: Aalsmeer – Snelwiek | 16 – 19
Beste speler: onbekend
Beste keeper: onbekend

2014

Eindstand

1. Bevo HC
2. AHV Swift
3. Internos
4. Aalsmeer
5. Snelwiek
6. Sittardia
7. BFC

Finale: Bevo HC – AHV Swift | Bevo HC won deze finale
Beste speler: onbekend
Beste keeper: Jeroen Steeghs (Bevo HC)

2012

Eindstand

1. Aalsmeer
2. Snelwiek
3. Quintus
4. Sittardia
-. Bevo HC
-. BFC
-. Internos
-. V&L

Finale: Aalsmeer – Snelwiek | Aalsmeer won deze finale
Beste speler: onbekend
Beste keeper: onbekend

2011

Eindstand

1. Snelwiek
2. Quintus
3. V&L
4. Aalsmeer
5. Bevo HC
6. BFC
7. Volendam
8. Sint Truiden

Finale: Quintus – Snelwiek | 14 – 15 n.v.
Beste speler: onbekend
Beste keeper: onbekend

2010

Eindstand

1. BFC
2. Aalsmeer
-. Bevo HC
-. Sittardia
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: BFC – Aalsmeer | 22 – 21
Beste aanvaller : Dennis Vlijm (BFC)
Beste verdediger : Rik Elissen (BFC)
Beste keeper : Mark van der Beuken (Bevo HC)

2009

Eindstand

1. BFC
2. V&L
-. Aalsmeer
-. Dongen
-. Houten
-. Quintus

Finale: BFC – V&L | 23 – 16
Beste aanvaller: Luc Steins (V&L)
Beste verdediger: Serge Heijnen (BFC)
Beste keeper: Gerben van der Heiden (Dongen)

2008

Eindstand

1. Quintus
2. Bevo HC
-. BFC
-. V&L
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: Quintus – Bevo HC | 19 – 18
Beste aanvaller: onbekend
Beste verdediger: onbekend
Beste keeper: onbekend

2007

Eindstand

1. V&L
2. BFC
-. Andere deelnemers onbekend

Finale: BFC – V&L | 07 – 26
Beste aanvaller: Teun Lemmens (BFC)
Beste verdediger: Joep Welzen (BFC)
Beste keeper: Luuk Hoiting (V&L)

2006

Eindstand

1. BFC
2. E&O
3. V&L
4. Aalsmeer
5. Quintus
6. Nieuwegein

Finale: BFC – E&O | 26 – 11
Beste aanvaller: Maarten Lueks (E&O)
Beste verdediger: Mike van Dongen (BFC)
Beste keeper: Thomas ten Hoeve (E&O)

2005

Eindstand

1. BFC
2. Nieuwegein
3. KV Sasja HC (be)
4. Quintus
5. Aalsmeer
6. Sittardia

Finale: BFC – Nieuwegein | 17 – 13
Beste aanvaller: onbekend
Beste verdediger: onbekend
Beste keeper: onbekend

2004

Eindstand

1. Aalsmeer
2. VfL Gummersbach (de)
3. Quintus
4. Bayer 04 Dormagen (de)
5. BFC
6. V&L

Finale: Aalsmeer – VfL Gummersbach | 15 – 14
Beste speler: Jimmy Castien (Aalsmeer)
Beste keeper: Bas de Kok (Quintus)
Topscoorder: Thomas Weber, 42x (VfL Gummersbach)

2003

Eindstand

1. TV Weiden (de)
2. Aalsmeer
3. HB Dudelange (lux)
4. BFC
5. V&L
6. Sporting Neerpelt (be)

Finale: TV Weiden – Aalsmeer | 22 – 21 n.v.
Beste speler: Way Wong (Aalsmeer)
Beste keeper: Thierry Henssen (HB Dudelange)
Topscoorder: Way Wong, 45x (Aalsmeer)

2002

Eindstand

1. Aalsmeer
2. BFC
3. Atomium ’61
4. Initia Hasselt (be)
5. V&L
6. BTB Aachen (de)

Finale: BFC – Aalsmeer | 16 – 17
Beste speler: Falco van Assendelft van Wijck (Aalsmeer)
Beste keeper: Thijs van Leeuwen (BFC)
Topscoorder: Nicky Eimers, 40x (Atomium ’61)

Historie

Op 3 september 2001 overleed op 48-jarige leeftijd volledig onverwacht handballegende Peter Verjans. Peter was niet alleen als handbalprofessor en veelvoudig international, maar zeker ook als mens, één van de stuwende krachten achter het zo succesvolle (jeugd)handbal in Beek. Bij zijn overlijden wist handbalvereniging BFC wat haar te doen stond: het handbalerfgoed en de handbalvisie van Peter op een zo goed mogelijk manier voortzetten en uitbouwen.

* 25 mei 1953 – † 3 september 2001

De gedachte om een sterk internationaal jeugdtoernooi voor jongens en meisjes te organiseren leefde reeds geruime tijd bij een aantal BFC leden maar enkele maanden na zijn overlijden kreeg het idee steeds meer vorm. Precies een jaar ná zijn overlijden wordt het eerste Peter Verjans toernooi voor B-jeugd teams wordt gespeeld. De organisatie kon destijds niet weten dat het toernooi zou uitgroeien tot een toptoernooi met internationale allure en uitstraling. Inmiddels heeft het toernooi dat in het eerste weekend van september wordt gespeeld, een vaste waarde is op de handbalkalender ingenomen. Klinkende namen als V&L, Aalsmeer, Quintus, SEW, VOC, Tongeren, Initia Hasselt, HB Dudelange, Bayer Dormagen en VfL Gummersbach maakten inmiddels hun opwachting.

Contact

Toernooicommissie

Peter Verjans Toernooi

Sponsors